Kairi kuha

8 lihtsat viisi tervist kahjustava kroonilise põletiku vähendamiseks

Täna tahan rääkida sulle sellest, mida üldse tähendab krooniline põletik ja miks hea tervise ja enesetunde nimel tuleks see kontrolli alla saada. Põletik ehk inflammatsioon on loodud meid abistama. See on seisund, kus keha mobiliseerib näiteks haigustekitajatega võitlemiseks või vigastuse parandamiseks oma jõuvarud. Ta suurendab verevarustust probleemsesse piirkonda ja suunab sinna immuunrakud, et see saaks tervenda.

Aga põletikul ja põletikul on vahe. Akuutne seisund on tervenemiseks vajalik. Krooniline, alaäge põletik on ohtlik ja laastav seisund, mida seostatakse kõikide krooniliste haigustega. Krooniline põletik tekitab pidevalt juurde uut põletikku.

Seepärast on oluline teada, millega me oma organismis kroonilist põletikku tekitada võime, ja kuidas seda vähendada. Üks kõige lihtsam ja suurema mõjuga võte on loobuda täielikult magusast.
Suhkur ja magustajad on meie jaoks ebaloomulikud toiduained. Need tekitavad terve rea reaktsioone, mis suurendavad organismis põletikku. Need ajavad üles veresuhkru. Organism peab kõrge veresuhkru ruttu alla saama. Pankreas peab laskma käiku suurema koguse insuliini, et suhkur rakkudesse ajada. Insuliin aga on tugev põletiku käivitaja. Pärast veresuhkru langust suunab organism verre uue doosi insuliini, et liiga madalaks langenud veresuhkrut kuidagi rakkudesse saada.

Samal ajal koos veresuhkru langemisega peavad tänapäeva inimese kurnatud neerupealised uue glükoosi saamiseks tootma kortisooli. Need reaktsioonid nõuavad palju rahustavaid mineraalaineid, mida meie toidulaual niigi vajaka on. Kui neid toidust ei saada, lähevad käiku luudes, hammastes ja organites olevad varud. Mida vähemaks varusid jääb, seda suuremaks muutub stress. Seda rohkem kortisooli ta vajab, et stressi tõttu suurenenud energiavajadust täita. Tekib lõputu surnud ring.

Lisaks suhkrule ja muudele magustajatele mõjutavad seda muudki toiduained, nagu jahutooted, toidus leiduvad lisaained, pestitsiidid ja muud tehisained. Need tekitavad samamoodi põletikku, millega võitlemiseks on vaja lisaenergiat. Paraku tuleb lisaenergia saamiseks toota uus kortisoolidoos. Ring on lõputu.
Kõige selle tagajärjel hakkab organism varem või hiljem kõva häält tegema. Ta tahab, et kahjuliku toidu pealevool lõpeks. Aga inimene ei oska seda kuulata. Tema võtab väsimuse, peavalu, häguse
oleku ja seedehäirete peale järgmise ampsu magusat. Sest kiire energia annab korraks heaolu. Kuid pikas perspektiivis kurnab üha enam.

Mida saad enda heaks veel teha?

1) Ütle lisaks magusale ei ka jahutoodetele, sest need toimivad veresuhkrule ja insuliinile koormavalt. Isegi täisterajahu tõstab veresuhkrut liiga kiiresti, umbes poole kiiremini kui päris terve tera.

2) Väldi valmistoite. Need sisaldavad väga suure tõenäosusega nii magustajaid kui ka jahu.

3) Ära tarbi lihasaaduseid. Siia alla kuuluvad singid, viinerid, vorstid. Nendes kasutatakse põletikku tekitavaid säilitusaineid, samuti magustajaid ja sageli jahu.

4) Söö ainult värsket toitu. Hoidu üle 24tunni eest valmistatust. Sinu keha ei ole prügikast. Pidev pisut kahtlaseks muutnud toidu tarbimine hoiab soolestikku kroonilises põletikus.

5) Loobu taimeõlidest (v.a oliivõli, avokaadoõli, kõrge oleiinhappesisaldusega päevalilleõli ja kookosrasv) ja nendest valmistatud margariinist. Need sisaldavad põletikku tekitavaid oomega-6 rasvhappeid liiga suures koguses ja on üldiselt juba tootmisel rääsunud. Pisut oomega-6 on vaja, kuid Sa saad eluks vajaliku koguse pähklitest, lihast ja munadest.

6) Kasuta vaid kaabliga internetti. Lülita mobiilne andmeside ja Wifi välja. Needki tekitavad organismis vabu radikaale.

7) Maga rohkem. Unepuudus soodustab kroonilist põletikku. Magades organism taastub ning tänapäeva inimene vajab vähemalt 9 tundi und, et päevased lammutustööd tasa teha.

8) Käi võimaluse korral iga päev veidi aega paljajalu õues, soovitavalt niiskel looduslikul pinnasel. Maapinnast saadavad vabad elektronid aitavad neutraliseerida kroonilise põletiku tekitajaid.

Sinu keha on su kõige suurem sõber. Tunnusta teda ja kohtle teda nagu väärt sõpra! Täpsemate soovituste saamiseks soovitan lugeda ”Elujõu käsiraamatut”. Olen sellesse pannud kirja kaheksa aasta kogemused juukseanalüüside ja nendel põhinevate individuaalsete elujõu kasvatamise programmidega. Selle kogemuse põhjal olen saanud teha põhjalikke järeldusi selle kohta, mis tänases päevas päriselt toimib ja kuidas tunda end püsivalt hästi ja energilisena. Raamat erineb oluliselt tavapärastest tervisliku toitumise ja eluviisi soovitustest. Me elame muutunud maailmas ja vajame muutustega kaasas käivat lähenemisviisi.
Selle elumuutva raamatu leiad siit energia.kairikuha.com/apollo

 

Ehedat elujõudu soovides

Kairi