Kairi kuha

Mille poolest on elujõuprogramm ainulaadne?

Foto Pixabay tasuta pildikogust

Minu käest küsitakse ikka, et mille poolest erineb juukseanalüüsil põhinev elujõuprogramm muudest toitumiskavadest?

Minu meelest on see midagi ainulaadset. Programm on loodud andma tulemusi ka siis, kui ükski muu meetod seda varem suutnud pole. Sest selle aluseks on inimese individuaalsete vajaduste täitmine. Pealegi on programm hoopis enamat kui toitumiskava. Sellega adresseeritakse arvukaid valdkondi, mis mõjutavad meie elujõudu – alates toitumisest kuni emotsionaalse toimetuleku ja loomuliku eluviisi kujundamiseni välja.

Elujõuprogrammi abil tegeleme probleemide algpõhjusega – energiapuudusega ja sellest tingitud puuduliku vastupanuvõimega. Elujõu suurendamisega anname organismile võimaluse tõhusamalt toimetada. Suurema sisemise vastupanuvõimega saab ära teha ju hoopis rohkemat kui väsimusseisundis. Mõelge omaenese tegevuste peale – kui palju suudate ära teha rõõmsa, rahuliku ja energilisena. Ja kui keeruline on veeretada päev õhtusse, kui oled kurnatud. Kehaga on täpselt samamoodi.

Keskendume elujõule, mitte probleemidele

Tavaliselt tahab inimene saada leevendust sellele, mis teda häirib – väsimus, liigsed kilod, närvilisus, peavalud, kõhukinnisus ja nii edasi. Aga kuidas teha kehale selgeks, et suuna nüüd energia konkreetsele probleemile ja tee see korda. Võib-olla pole kehal võimalik suunata energiat sinna, kus meie tahaksime. Puhtalt selle pärast, et muud, ellujäämise seisukohalt kriitilisemad süsteemid vajavad rohkem käigus hoidmist. Ainult keha ise saab teada, mis on tema jaoks esmatähtis käigus hoida, ja kust saab „lõigata“. Meie organism ei hakka asja eest teist taga meie enesetunnet kehvaks muutma. See juhtub ainult siis, kui tal on ressursid vähenema hakanud ja nendest enam hea enesetunde tagamiseks ei piisa.

Probleemide teke osutab ühele alusele – midagi on meie energiatootmisest ja kehakeemias paigast ära läinud, nii et keha ei suuda enam kõiki süsteeme võrdselt käigus hoida. Muidugi osutab see ka sellele, et meie keskkonnas võib esineda midagi sellist, millega keha toime ei suuda tulla. Kuid toimetulekut saab parandada. Sellepärast ongi otstarbekas keskenduda elujõule, mitte probleemidele. Elujõu kasvades kaob suurem osa terviseprobleeme aja jooksul iseenesest.

Kui kehal on palju elujõudu, toimib kõik võrdselt hästi. Sellises kehas inimesed on hea füüsilise, vaimse ja hingemise tervisega ning näevad kenad ja säravad välja. Nad on julged, enesekindlad, ettevõtlikud ja elavad täiel rinnal. Ehk nad ongi sellised, nagu inimene on loodud olema.

Sellepärast ongi elujõuprogrammi eesmärk anda elujõu suurendamisega igaühele võimalus areneda selliseks väekaks inimeseks. Tõelise potentsiaali avamisega kaasnevad hüved on palju suuremad kui ühe häiriva probleemi kõrvaldamisega kaasnev.